Спортивно-туристичний

клуб "ОРІОН"

Вівторок, 17.12.2024, 03:41

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Наші друзі

Побірська школа


Розкрутка сайту


Головна » 2012 » Липень » 31 » Ми славу козацьку несемо у віки
13:53
Ми славу козацьку несемо у віки

«Ми славу козацьку

несемо в віки»

(розповідь про обласне свято козацької слави присвячене 360-ій річниці Батозької битви , село Четвертинівка , 9 червня 2012 року)



 

Туристам не пристало сидіти на одному місці, мандрують вони постійно. Декілька днів тому ми повернулись з села Гранітного, де приймали участь у 50-х обласних змаганнях юних туристів-краєзнавців, а вже 9 червня  знову вирушили в путь, щоб   потрапити на грандіозне обласне  свято „Ми славу козацьку несемо в віки» у знайому нам Четвертинівку, що на Тростянеччині. Юні козачата з Великомочульської, Шиманівської, Побірської, Теплицької №1 та Соболівської шкіл разом з представниками районної державної адміністрації та чоловічим  гуртом «Смілгород» районного Будинку культури входили до складу офіційної делегації, яка представляла Тепличчину на цьому величному святі. Обовязковими атрибутами кожного юного козака, який прямував на свято, були вишиванка, засвоєні напамять козацькі гасла та девіз та прекрасний святковий настрій. Від самої домівки всі ми були в очікуванні свята, і невдовзі воно розпочалось…

Ще при вїзді в село нас зустрічали вершники-козаки зі списами та дівчата в українському вбранні із  хлібом-сіллю.  Але зупинятися нам було ніколи, адже ми, як і весь багатотисячний приїжджий люд, спішили в село, на свято. І ось вона, довгоочікувана Четвертинівка. Не впізнати села.  Відчутно та невпізнанно змінилась воно за ці 10 років, які минули від попереднього свята та оновилося. В центрі села з самого ранку вирує святкове дійство. Людей – плав пливе. Всі нарядні, усміхнені, зі святковим настроєм. На кожному кроці різноманітні виставки: зброї і гончарства, дитячих поробок , витворів місцевих майстринь, і все повітря немовби напоєне святом. І пафосу цьому всьому дійству додавав духовий оркестр, який без упину награвав браві марші. А ще серед гостей свята безліч козаків при повному параді. Одні гордовито походжають центральною вулицею, інші гарцюють на конях.  Одним словом - село святкує!

Дуже швидко спливає час. І ось вже звучить команда головного отамана і вся юрба вирушає на край села до Кургану Слави. Тут, на місці славетної битви, відбулась урочиста частина свята, виступили з вітаннями керівники області і району, козаки з усієї України. А закінчився урочистий мітинг - реквієм присвячений 360-річниці Батозької битви святковим салютом з рушниць та козацьких гармат.

І знову у зворотну путь до центра села, де невдовзі має розпочатися обласний конкурс козацької пісні. Свято продовжувалось і все більше захоплювало дітей саме духом історії, який відчувався після відвідин музею битви та цікавої розповіді його директора Людмили Яременко. Емоційність її  історичної оповіді допомогла дітям подумки пройти тим шляхом, що й козаки Хмельницького, через відомий Кривавий яр, де у борні з поляками полягла їх не одна тисяча і цим яром рікою текла козацька кров, за що він і отримав таку назву. Дізнались діти і про знамениту гору Батіг, яка дала назву славетній битві.

 На святі все відбувається одночасно: триває святковий концерт,  вирує ярмарок з напоями і наїдками, відбуваються різноманітні козацькі забави. Одним словом свято насичене різноманітними дійствами, і скрізь хочеться встигнути, все побачити та самому долучитись до святкового дійства. В одному місці вправляються в силі козаки, в іншому перевіряють свою майстерність із шаблею в руках. І з яким захопленням діти розповідають про те, як вперше у своєму житті мали нагоду вправлятись у стрільбі із справжніх лука, пістоля та рушниці, повчитись ковальській справі та випробувати себе у ролі початківця-коваля, продемонструвати свою спритність і силу у боротьбі на руках. А окрім всього на козацькому святі  неможливо стриматись, щоб не скуштувати козацької каші та юшки чи четвертинівських шашликів.

Коли дивишся на всю цю святкову круговерть, здається, що святу не буде ні кінця, ні краю. Але поступово опускається вечір. І нам вже пора вирушати в зворотну путь. Не хочеться прощатись зі святом, з Четвертинівкою, з її хлібосольним людом. Але ми вимушені повертатись додому. Та й прощаємось ми не назавжди.  Зустрінемось на наступному святі...

 

                                                                                Олександр МИРОНОВ             

                       Начальник відділу у справах сім’ї та молоді        

                       райдержадміністрації, керівник гуртків Вінницького     

                       обласного центру туризму , спорту, краєзнавства та               

                       екскурсій, керівник спортивно – туристичного клубу„Оріон”                                                

Переглядів: 1165 | Додав: bayan | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід

Пошук

Календар
«  Липень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 172

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Locations of visitors to this page
Каталог webplus.info


Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz